Moto 360 Lollipop UPDATE 5.0

Wczoraj Motorola udostępniła aktualizacje swojego pierwszego smartwatcha - Moto 360. Jest to ogromny skok programistyczny, ponieważ ten build stworzono na bazie API z Android Lollipop oraz dodatkowo Google udostępniło developerom Watch Face API.

Motorola Blog

Aktualizacja sprawnie i partiami jest rozprowadzana po urządzeniach od wczoraj. Jakie zmiany wprowadza aktualizacja Android Wear 5.0?


Tarcze od osób trzecich

Możliwość wyboru różnych dostępnych publicznie tarcz, które teraz doczekały się swojego działu w Google Play Store. Teraz tarcze mogą być wybierane i konfigurowane przez aplikację Android Wear na telefonie albo na zegarku. Od teraz dzięki nowemu API developerzy mogą tworzyć o wiele lepsze tarcze dla smartwatchy.

Quick Settings

Przesunięcie z góry na dół palcem wysuwa szybkie ustawienia, które zawierają takie opcje jak : Theatre mode (wyświetlacz wyłączany), Sunlight mode (Tymczasowo zwiększa jasność ekranu na najwyższy poziom), manager sposobu powiadomień i łatwiejszy dostęp to głębszych ustawień. Dodatkowo zmiany sposobu powiadomień są automatycznie zmieniane na telefonie z Androidem 5.0.

Interfejs użytkownika

Łatwiejsze cofnięcie niechcący usuniętej karty powiadomień oraz możliwość usunięcia indywidualnych kart powiadomień z różnymi notyfikacjami.

Bateria i Pamięć

Aplikacja Android Wear teraz pozwala na otrzymywanie większej ilości informacji dotyczącej baterii np. czas pozostały do rozładowania oraz ile baterii zużywają aplikacje. Dodatkowo została dodana możliwość sprawdzenia ile miejsca w pamięci zegarka zostało (przydatne dla muzyki offline).

Android™ 5.0 Lollipop

Ujednolicenie najnowszej platformy Androida 5.0 dla developerów i konsumentów.

Zobacz również: Nokia: moja miłość

Poprawki oprogramowania

Wiele optymalizacji i bug fixów.

Android dress code: wear what you want

Galeria

Dzięki udostępnieniu nowego API Google na blogu zapowiedziało, że w przeciągu kilku tygodni ilość tarcz, aplikacji na zegarki wzrośnie. Jak tylko moja Moto 360 otrzyma update to zaktualizuje wpis. Czekam na pytania w komentarzach i zachęcam do dyskusji.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Artykuły:

Czy powinieneś używać VPN? Telefony i Internet w Tajlandii i Kambodży Nexus 6, czyli dlaczego zacząłem się zastanawiać nad kupnem wielkiego smartfona Wall Street Journal: "Sprzedaż Motoroli Moto X jest rozczarowująca". Zapewne lepiej poradzi sobie Moto G Nokia też ma w planie wygięte i zginane smartfony? 1/3 użytkowników smarfonów ofiarami cyberprzestępców. Nie dbamy o bezpieczeństwo Chcesz kupić phablet? Pożegnaj się z życiem towarzyskim Samsung sprzedał już 5 milionów Galaxy Note'ów 3. Jest dobrze, ale raczej bez rewelacji Rynek smartfonów rośnie, a Samsung ma w nim rekordowe udziały Galaxy S4 już u 40 milionów użytkowników. Co z datą premiery Galaxy S5 i... plastikiem? Snapdragon 600 vs Snapdragon 800 - różnica jest naprawdę odczuwalna Fotograficzne smartfony nie są tak dobre, jak mówią producenci. Ale warto je kupować Nokia Lumia 1520 - wysoka cena zabije phablet Finów? Piszesz SMS-y podczas jazdy? Ani Mru Mru ci nie daruje LG G2 vs Sony Xperia Z1. Który jest lepszy? HTC One Max, czyli czy świetny produkt wystarczy? Nokia N-Gage - minęło już 10 lat, a my wciąż nie chcemy konsol-smartfonów Galaxy Round to pierwszy smartfon Samsunga z giętkim ekranem? Samsung Galaxy Note 3 z najlepszym ekranem AMOLED Propozycja Microsoftu ratunkiem dla HTC? 5 zasad nagrywania koncertu smartfonem [wideo] Większość producentów Androidów oszukuje w benchmarkach! Androidy wariują po aktualizacji Gmaila? Samsung znowu zawyża wyniki benchmarków

Popularne w tym tygodniu:

Droga Nokio, czy to nie pora, by przestać ciągnąć całą markę na sentymencie? Czytnik linii papilarnych w ekranie topowych samsungów? Jeszcze na to poczekamy. I dobrze! Nazewnicze problemy producentów smartfonów